12 października 2015

"Obyś cudze dzieci uczył" - czyli Dzień Nauczyciela tuż tuż

    
  "Obyś cudze dzieci uczył" - tak się czasem mówi, a z drugiej strony zapominamy, ile Ci nauczyciele, na których często tak złorzeczymy, wkładają energii we wlewanie oleju do głów naszych najmilszych, słoneczek naszych, dzieciątek ukochanych. A Ci belfrowie, darmozjady jedne - co chwila wolne, wakacje i święta leżą i się byczą. I jeszcze narzekają, że zarobki za małe...

    Spróbujcie czasem wejść do szkoły podczas dużej przerwy. Pięć minut nie daję rady tam przebywać, gdy odbieram Młodą. A to taki nauczycielski chleb powszedni. Te pyskate dzieciaki, Ci pełni pretensji rodzice - co dzień, na każdym kroku. I co się oburza jeden z drugim? A może nie??? Taaaa, ja też uważam, że ta moja to złote dziecko, skarb córeczka. Wiem też, co potrafi, jak ją z oczu spuszczę.

    Zawód nauczycielski, ma coraz mniejszy prestiż. Coraz bardziej piętnowany, niedoceniany. A gdyby tak wejść w skórę, to każdy by uciekał, gdzie pieprz rośnie.

     Dlatego co roku pędzi Młoda moja z laurką 14.10. Życzenia składa i ściska Panią Basię. I Wam radzę przchylniejszym okiem na tego belfra spojrzeć, kwiatek kupić, laurkę wręczyć i podziękować. Nie za trud, nie za poświęcenie, bo to robota, jak każda inna. Za to, że dzięki nim podstawy jakieś dostajemy, by na ludzi porządnych wyrosnąć. 

A my w tym roku kolorowe i wesołe sówki wręczamy Paniom kochanym... A Wy? 

dzień nauczyciela, dzień edukacji narodowej, kartki, sówki, scrapbooking, cardmaking, larteblog, larte

pozdrawiam
 

16 komentarzy:

 1. Piękne kartki i miły gest z Twojej strony. Z wykształcenia jestem nauczycielem lecz nie dane mi było uczyć. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni i będę mogła przekazywać młodemu pokoleniu moją wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam wykształcenie nauczycielskie i też nie pracuję w zawodzie, chociaż obecnie trochę tego żałuję. Nauczycieli jednak zawsze doceniam :) Choćby takim prostym gestem.

   Usuń
 2. Jakie urocze sówki. Miły gest. U syna tradycyjnie - kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwiaty też są bardzo miłym upominkiem :) Ważne, by pamiętać i podziękować :)

   Usuń
 3. Bardzo ładne sówki, panie na pewno były zachwycone :) A jeśli chodzi o pracę nauczyciela... wystarczy mi, gdy widzę arogancko-roszczeniową postawę niektórych rodziców na zebraniach w szkołach u moich własnych dzieci, by cieszyć się, że nauczycielką nie zostałam. Hitem była mama jednego z uczniów (druga klasa LO), która miała pretensje do pani od matematyki dlaczego ta nie informuje jej telefonicznie, że jej osiemnastoletni syn nie robi notatek w zeszycie na lekcji... brak słów czasami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, no właśnie o to chodzi. Czasami, gdy przypatruję się zachowaniom rodziców, to zastanawiam się, czy powinni być rodzicami. Całą wychowawczą odpowiedzialność przerzucają na nauczyciela.
   Taka postawa o jakiej piszesz, nie jest już niestety rzadkością :( A takich mam, które mają pretensje, że nie są informowane o wszystkim - na pęczki. Wymagają pełnej komunikacji ze strony nauczyciela, a z własnym dzieckiem nie potrafią takiej komunikacji wypracować. Smutne.

   Usuń
 4. Swego czasu furorę w Internecie robił ten obrazek: http://img.hopaj.pl/images/2/5/2551fbf6d2d32a62d92424910392d2fb.jpg i coś w nim faktycznie jest ;)

  Myślę, że to bardzo miłe dla każdego nauczyciela dostać w ten dzień jakiekolwiek podziękowania, a w formie takich sówek musi być naprawdę sympatyczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, idealnie ten obrazek odzwierciedla obecne realia. I to nie idzie w dobrym kierunku moim zdaniem.

   Usuń
 5. Jakie piękne! Coś niesamowitego! Masz wielki talent! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł nie do podrobienia aby taka kartkę dać nauczycielowi. Ja z czasów szkolnych pamiętam tylko ewentualnie dawanie kwiatów i to tylko wychowawcy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Katsunetka nawet nie wiesz, jak mi się serducho cieszy, gdy czytam Twoje słowa. Dziękuję Ci :) A od siebie dodam - nauczyciele do tego stopnia fantastycznie reagują na taki upominek, że co roku robię je z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne te kartki, a samo wręczanie jeszcze sympatyczniejsze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Izabela :) Młoda uwielbia dawać kartki Paniom :)

   Usuń
 9. Sówki są wspaniałe... Ale wiesz co, dziękuję Ci za te słowa. Po przeczytaniu, jak to zwykle bywa, morza obelg pod adresem nauczycieli w okolicy święta edukacji, miło mieć taką odmianę :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś nauczycielką? :) To doskonale wiesz z autopsji, co miałam na myśli ;) Pozdrawiam i życzę pilnych uczniów i obiektywnych rodziców (o ile to możliwe) ;)

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Pozwala mi wierzyć, że zaglądacie do mnie i to, o czym piszę jest dla Was interesujące. Jeśli temat posta Cię zainteresował, zainspirował, chcesz dodać coś od siebie - zostaw komentarz. Nie zostawiaj proszę linków do innych stron w komentarzu. Takie będą traktowane jako spam i usuwane. Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...